اغلب خانواده ها ممکن است در ابعاد مختلف زندگی با مشکل مواجه شوند. در بسیاری از مواقع اعضای خانواده تلاش می کنند مشکلات خود را با صحبت کردن و مشاوره گرفتن از افراد باتجربه حل و فصل کنند. اما زمان هایی هم پیش می آید که اعضای خانواده با مشکلی جدی مواجه می شوند و برای مشاوره نیاز به افراد متخصص پیدا می کنند.

مشاوره خانواده چیست

مشاوره خانواده یکی از رشته های علوم روانشناسی است که به بررسی چالش ها و مشکلات خانواده پرداخته و برای بهبود این روابط بهترین راهکارها را ارائه می دهد. به دلیل توسعه تکنولوژی و زندگی نوین شهری و مشکلات در روابط اجتماعی، افراد جامعه دچار چالش های روحی و روانی و مشکلات ارتباطی با خانواده و اجتماع می شوند.

 

انواع مشاوره خانواده

انواع مشاوره خانواده عبارت است از:

مشاوره در بحران

در شرایطی که فرد دست به خودکشی می زند یا دچار بیماری شدیدی است. یا قرار است به طلاق منجر شود.

مشاوره تسهیلگرانه

در مواردی که فرد برای شغل، تحصیل یا مشکلات زناشویی نیاز به مشاور دارد.

مشاوره پیشگیری

مشاوره جنسی و پرورش مهارت های اجتماعی و پیشگیری های فردی برای دچار نشدن به بیماری های مختلف مقاربتی

مشاوره تکاملی

در این نوع مشاوره فرد نیاز دارد خودش را بشناسد و به توانایی هایش پی ببرد. معمولا در مواردی که فرد قصد انجام کار مهمی دارد و نمی داند از پس مسئولیت ها بر می آید به این مشاور مراجعه می کند.

مشاوره تصحیحی

زمانی که فرد دست به جرم می زند یا بزهکار است و نیاز به درمانگر دارد.

مشاوره ازدواج

مشاوره در زمینه انتخاب همسر و تربیت و مراقبت از فرزندان و حل مسائل و مشکلات خانوادگی

برتری مشاوره خانواده تلفنی

در زندگی امروز بسیاری از خانواده ها به مراکز مشاوره خانواده رجوع می کنند. اما در رجوع به مراکز مشاوره خانواده حضوری چند مشکل وجود دارد. معمولاً کسانی که به مراکز مشاوره خانواده مراجعه می کنند، باید وقت قبلی بگیرند. ممکن است مدت ها در لیست انتظار بمانند و زمانی نوبتشان شود که دیگر کار از کار گذشته و مشکل وارد مرحله بحرانی شود و مشاوره خانواده دیگر به کارش نیاید.

 

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست تعارضات زناشویی

از طرفی برای مراجعه به مرکز مشاوره خانواده نیاز است که وقت زیادی را صرف رفت و آمد کنید. چه بسا در بسیاری از مواقع مشکل به وجود آمده سطحی است و نیازی نیست که حتماً مشاوره های مفصل داشته باشید و زمان زیادی صرف نوبت گیری و مراجعه شود. مشاوره خانواده تلفنی برای پاسخگویی به این مشکلات به وجود آمده است. کافیست تلفن خود را بردارید و با تماس گرفتن با یک مرکز مشاوره خانواده قابل اطمینان به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ مشکل خود دست بیابید.

 

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: آیا شوهر خوبی هستم؟

مزایای استفاده از مشاوره تلفنی

در مرکز مشاوره رهیاب این امکان برای شما فراهم شده است که ابتدا بتوانید با مشاوره خانواده تلفنی مشکل خود را با مشاوران خانواده در میان بگذارید. در این مرحله با استفاده از مشاوره تلفنی شما برای حل مشکلات خود مشاوره می گیرید.

در صورتی که مشکل شما حل نشود، شما می توانید برای حل مشکلات خانوادگی خود از جلسات بیشتری بهره مند شوید و در صورت لزوم از مشاوره حضوری خانواده نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که معمولاً مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده نیازمند چندین جلسه مشاوره و درمان است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست میزان عشق و دوستی

به همین دلیل برای مواردی که به مشاوره بیشتری نیاز باشد مشاوره خانواده حضوری به شما توصیه می شود. همچنین توجه داشته باشید که ارتباط حضوری با توجه به ماهیت ارتباط چهره به چهره و دسترسی مشاور به حالات چهره و نوع بیان، درک بهتری از وضعیت واقعی مراجع دارد و بهتر می تواند مشاوره ارائه دهد. هر چند مشاوران صبور که قدرت تحلیل شنوایی خوبی دارند نیز می توانند مشاوره بسیار خوبی ارائه دهند.

 

برای مشاوره خانواده تلفنی می توانید از سراسر کشور تماس بگیرید

از سوی دیگر در بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها مشاور خانواده خوب وجود ندارد. و دسترسی به مشاور خانواده خوب برای آن ها بسیار مشکل است. لذا فرد نمی تواند مشکل خود را با افراد متخصص در میان بگذارد. حتی در شهرهای بزرگ هم ممکن است فرد شناخت درستی درباره مشاوران خانواده نداشته باشد و عملا به مرکز مشاوره خوب دسترسی نداشته باشد. و نتواند برای حل مشکل خود به آن ها رجوع کند. به همین دلیل مشاوره خانواده تلفنی راهکار بسیار خوبی در راستای رشد خدمات اجتماعی به هموطنان عزیز می باشد.

 

مشاوره خانواده تلفنی این امکان را فراهم کرده تا شما از سرتاسر ایران توسط تلفن ثابت، بتوانید به راحتی با مشاوران خوب خانواده و روانشناسی ارتباط برقرار کنید و بدون دغدغه مسافت و دوری راه، مشکلات خانوادگی خود را حل و فصل نمایید و زندگی مشترک خود را بهبود بخشید.

چرا مشاوره تلفنی

علاوه بر موارد ذکر شده مشاوره خانواده خود طیف وسیعی از موضوعات را دربرمی گیرد. و در دنیای تخصص گرای امروز، مشاوران خوب هم نمی توانند در همه ی زمینه ها به مراجعان خود مشاوره بدهند. لذا برای مشاوره دادن به افراد با مشکلات مختلف و گوناگون، بایستی مشاوره زیادی در زمینه های مختلف گرد هم آورد.

گرد آوردن این همه مشاور خانواده به صورت یکجا و در یک محل عملا برای بسیاری از مراکز مشاوره خانواده غیرممکن است. چون مشاوره حضوری به مکان زیادی نیاز دارد و عملا مراکز مشاوره خانواده را با مشکل مواجه می کند.

فرایند انجام مشاوره تلفنی چگونه است؟

در مشاوره خانواده تلفنی، مشاوران می توانند هرکدام در جای مخصوص خود و بدون نیاز به فضای زیاد با مراجعان تلفنی خود ملاقات کرده و به آنها مشاوره دهند. در این حالت فرد هر زمان که نیاز به مشاوره پیدا کرد، می تواند با مرکز مشاوره تلفنی تماس گرفته با متخصص مربوطه صحبت نماید. یک مزیت دیگر این است که اگر یکی از مشاوران نتوانست پاسخ مناسب را به مراجعه کننده بدهد، اپراتور مرکز مشاوره، می تواند او را به مشاور خانواده دیگری که در آن زمینه تخصص دارد، وصل کند و نیاز مراجعه شونده رفع گردد.

 

 

بازدیدها: 0