مشاوره روانشناسی، روان‌ درمانی فردی، کودک، مشاوره پیش از ازدواج، استعدادیابی

مشاوره تحصیلی و قبولی در کنکور

در این مطلب تلاش شده است تا بعضی از رازهای قبولی در کنکور به زبانی ساده برای شما توضیح دهیم. یکی از روش های دست یابی به قبولی در کنکور، بهره بردن از تجارب افراد موفق در کنکور می باشد.

سوالاتی همچون:

 • هدف از شرکت در کنکور سراسری چه بوده است؟
 • برنامه ریزی درسی کنکور خود را چگونه تنظیم می کنند؟
 • در زمای کنکور چقدر باید درس بخوانید؟
 • چه غذا هایی باید بخوردید و چه کار هایی را باید انجام دهید؟

یافتن پاسخ این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگری که به ذهن شما می رسد برای دست یافتن به قبولی در کنکور می تواند تا حد بسیار زیادی راه گشا باشد. پاسخ به این سوالات بهانه ای شد تا در این مقاله رازهای قبولی در کنکور در زمان کم را برای شما بیان کنیم.تا موفقیت در کنکور و قبولی در کنکور شما عزیزان را شاهد باشیم.

قبولی در کنکور

پیش از ادامه بحث باید گفت انگیزه مهم ترین رکن برای قبولی در کنکور است. چنانچه داوطلب کنکور سراسری انگیزه خود را برای قبولی در کنکور در رشته و دانشگاه مورد نظرش حفظ کند. می توان امید وار بود که به موفقیت در کنکور دست یابد. ولی چناچه داوطلب کنکور انگیزه خود را برای قبولی در کنکور از دست بدهد. طبیعتا قبولی در کنکور امری سخت خواد بود. البته باید گفت که در مسیر قبولی در کنکور فراز و نشیب های بسیاری وجود دارد. که این امر کاملا طبیعی می باشد. از این رو گاهی ممکن است از میزان انگیزه داوطلب کنکور کاسته و گاهی بر آن افزوده شود. بنابراین نباید زیاد نگران این موضوع باشید.

رازهای قبولی در کنکور

قبولی در کنکور راز های پیدا و پنهانی دارد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

زمان شروع مطالعه

زمان شروع مطالعه برای کنکور سراسری اهمیت بسیار بالایی دارد. این امر که داوطلب کنکور سراسری وقت کافی جهت مطالعه دروس مورد نظر و مرور آن ها را دارا باشد. کاملا به این بستگی دارد که چه زمانی درس خواندن برای کنکور را آغاز کند. اغلب رتبه های برتر کنکور سراسری مطالعه دروس خود را از اوساط تابستان و بعضا از اول مهر آغاز می کنند. در مورد زمان مطالعه روزانه شاید بتوان گفت که بهترین میزان مطالعه حدود روزی 10 تا 12 ساعت می باشد. البته ناگفته پیدا است که هر چه تمرکز هنگام مطالعه بالاتر باشد. برای قبولی در کنکور ساعات مطالعه روزانه کمتری مورد نیاز است.

داشتن هدف به اندازه کافی بزرگ، تلاش و زحمتی به اندازه بزرگی هدف

داوطلب کنکور سراسری باید این عقیده را داشته باشد. که هر کسی در هر رشته ای تلاش کند می تواند به قبولی در کنکور دست یابد. مهم این است که در هر هدف و زمینه ای که می خواهیم تلاش کنیم.

انتخاب منابع کنکور مناسب

مهمترین و بهترین منبع کنکور برای قبولی در کنکور، همان کتاب درسی و کمک درسی می باشد. برای آمادی کنکور بهتر است داوطلب کنکور سراسری تنها در آزمون های آزمایشی یک موسسه شرکت کند. در درجه اول سعی کنید که متکی به خود باشید و همچنین ترجیحا فقط از یک کتاب کمک درسی در هر درس استفاده کنید.

تنها اگر در درسی ضعف احساس میکنید می توانید در کلاس های آموزشی و آمادگی برای کنکور ثبت نام کنید. بهتر است بجای آن که بیشتر وقت خود را صرف شرکت در آزمون های متعدد و کلاس های اضافی. و استفاده از منابع کمک درسی کنکور مختلف کنید به کتاب های درسی و چند منبع معتبر کمکی اکتفا کنید. حتما در آزمون های آزمایشی یک موسسه معتبر شرکت کنید تا بتوانید معلومات و تسلط خود را بسنجید.

آرامش محیط خانه و همراهی خانواده

اصلی ترین عامل در دادن انگیزه و روحیه به داوطلبان کنکور سراسری تشویق های خانواده هایشان است. اگر محیط خانه آرام و بدون تشویش باشد و والدین داوطلب کنکور سراسری هم با آن ها همراهی کنند. می توانند قبولی در کنکور را برای فرزند خود راحت کنند. به عبارتی حمایت خانواده به خصوص پدر و مادر نقش تعیین کننده برای قبولی در کنکور را دارا می باشد.

اصلی ترین عامل در دادن انگیزه و روحیه به داوطلبان کنکور سراسری
دادن انگیزه و روحیه به داوطلبان کنکور سراسری

نداشتن استرس و اضطراب در جلسه کنکور

این که بارها گفته ایم برای قبولی در کنکور استرس خود را کنترل کنید. شاید این امر را به یک شعار تبدیل کرده باشد. اما حقیقت این است که اگر شما نتوانید غلبه بر استرس خود داشته باشید. نمی توانید قبولی در کنکور را برای خود تضمین کنید. بخشی از این استرس با شرکت در آزمون های آزمایشی قابل رفع می باشد. اگر شما به عنوان داوطلبی که برای قبولی در کنکور از هیچ تلاش فروگذار نکرده باشید. و برای کنکور آمادگی کامل را داشته باشید. راه های غلبه بر استرس را با خود تمرین کنید مطمئن باشید این غول بزرگ را شکست می دهید. در این زمینه مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب می تواند. به شما کمک کند تا غلبه بر استرس را در خود نهادینه کنید.

پیشنهاداتی برای غلبه بر استرس

 • به خدا توکل داشته باشید و خود و قبولی در کنکور را به او بسپارید.
 • درس ها و منابع کنکور را به موقع به پایان رسانید. (برنامه درسی کنکور داشته باشید)
 • طرز فکرخود نسبت به کنکور اصلاح و در صورت لزوم تغییر دهید.
 • تمام افکار منفی در سطل زباله ریخته و از خود دور نگه دارید.
 • اگر تلاش می کنید بدون شک موفق می شوید. بنابراین هیچ جای نگرانی و استرس نیست، پس اعتماد به نفس داشته باشید و تلاش و تلاش کنید.

داشتن برنامه ورزشی و غذایی مناسب

عقل سالم در بدن سالم ضرب المثلی بسیار صحیح و حیاتی که عمل به آن می تواند قبولی در کنکور را برای شما تضمین کند. با ورزش کردن می توان تمام انرژی و افکار منفی را از خود دور کنید.

داشتن استراحت و خواب کافی

خوب بخوابید تا بتواند خوب از مغزتان کار بکشید. داشتن خواب کافی باعث می شود تا ذهن شما در زمان مطالعه و به خصوص در جلسه کنکور تمرکز و کارآمدی کافی را داشته باشد. بنابراین به تبع انرژی تان بیشتر و استرس تان کمتر می شود. در ضمن نگران نباشید البته داشتن کمی استرس در سر جلسه کنکور طبیعی است. این امر باعث می شود سرعت عمل تان بالاتر رود. و این نکته هم جالب است که بدانید اکثر افراد در همان دقایق اول به دلیل پرت شدن حواس شان به جهت پاسخ به سوالات کنکور استرس شان هم از بین می رود.

مشورت با مشاورین مجرب و آزموده قبل از کنکور و هم در زمان انتخاب رشته

داوطلبان باید مشاوران مجرب و کارآزموده ای را انتخاب کنند و به افرادی که دانشی در این زمینه ندارند اعتماد نکنند. برای سهولت در این امر و قدم برداشتن در راستای آرمان عدالت آموزشی در سراسر کشور مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب  برای دسترسی تمام داوطلبان کنکور در سراسر کشور به مشاوران حرفه ای در زمینه های مشاوره تحصیلی. مشاوره کنکور. مشاوره انتخاب رشته. برنامه ریزی کنکور تحصیلی و… اقدام به ارائه خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی کرده است. به امید روزی که هیچ داوطلب کنکور سراسری بدون مشاور در هیچ کجای کشور نباشد.

داشتن توکل بر خدا و ایمان قوی به او

داشتن توکل بر خدا و ایمان قوی به او از این مطلب خارج می شود. که بدانیم خدا شاهد و ناظر تلاش های شبانه روزی ما برای قبولی در کنکور می باشد. که این امر طبیعتا موجب دلگرمی و امید در وجود داوطلب کنکور سراسری می شود.همیشه امید و توکل خود را نسبت به خدا داشته باشید و مطمئن باشید مهم ترین رمز قبولی در کنکور در کنار تلاش، داشتن ایمان قلبی به خدای خود است.

خلاصه عوامل قبولی در کنکور

 1. توکل بر خدا و ایمان به او
 2. حمایت خانواده و آرامش محیط خانه
 3. همت بالا
 4. استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی
 5. مشاوره با اساتید و مشاورین تحصیلی مجرب

همت و تلاش خود را افزایش دهید و به اندازه هدف خود تلاش کنید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

 

 

پیشنهاد مطالعه:

تغییر رشته کنکور سراسری

بازدیدها: 42

اشتراک بذارید

لینکدین
واتس اپ
چاپ
توییتر
فیسبوک
تلگرام
پینترست
Reddit
مطالب بیشتر
تاثیر زیاد نوروفیدبک بر افسردگی

تاثیر نوروفیدبک بر افسردگی

تاثیر نوروفیدبک بر افسردگی بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، افسردگی نوعی احساس غم مداوم و عدم علاقه به فعالیت هایی است که افراد به

اوتیسم با خانواده چه می‌کند؟

اوتیسم با خانواده چه می‌کند؟

تشخیص ابتلای کودکی به اوتیسم، نه تنها زندگی او، بلکه زندگی اعضای خانواده‌اش را نیز تغییر می‌دهد. والدین چنین کودکانی مجبور به تحمل فشارهای زیادی