مزدا موسوی

مطالب

تحصیل کرده رشته فلسفه هستند و روی الهیات سیاسی و فلسفه قاره‌ای، به ویژه آلمان بین دو جنگ مطالعه می‌کنند. ایشان مقالات زیادی در زمینه روانکاوی ترجمه کرده‌اند که اغلب موضوع آنها، روابط ابژه و متن‌های کلاسیک وینیکات بوده است.

همچنین کتابی با تم جریان سیال ذهن با عنوان «برادرزاده ویتگنشتاین» نوشته تامس برنهارد که دستمایه نقد لکانی/ شوپنهاوری نیز می‌باشد به ترجمه ایشان در بازار نشر موجود است.

آقای موسوی هم اکنون مدیر گروه مقاله‌خوانی و نقد در حوزه مطالعات علوم انسانی در مرکز رهیاب هستند.

درحال ویرایش مطالب…

آثار و تالیف

معرفی کتاب برادرزاده ی ویتگنشتاین اثر توماس برنهارد

این کتاب روایت ساده ای از دوستی نویسنده مشهور اتریشی برنهارد و پال، برادرزاده فیلسوف شهیر لودویگ ویتگنشتاین است که دوازده سال به طول انجامید. اما نباید می نوشتم «روایت ساده» زیرا در دنیای برنهارد هیچ چیز ساده نیست.
توماس برنهارد داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و شاعر اتریشی در نهم فوریه 1931 در هیرلن هلند به دنیا آمد و در دوازدهم فوریه 1989 در گموندن اتریش از دنیا رفت.
او بین سال های 1952 تا 1957 در آکادمی موتسارتیوم سالزبورگ موسیقی و تئاتر خواند و از سال 1975 به عنوان نویسنده ی آزاد زندگی کرد.
او تعدادی از مشهور ترین جوایز ادبی را دریافت کرده است که از میان آنها می توان به جایزه ی ممتاز دولت اتریش در سال 1967 و جایزه ی گئورگ در سال 1970 اشره کرد، همچنین او جزو مهمترین نویسندگان آلمانی زبان قرن بیست هستند.
کد کتاب :13941
مترجم :محمدرضا موسوی
شابک :978-6008958185
قطع :رقعی
تعداد صفحه :80
سال انتشار شمسی :1398
سال انتشار میلادی :1982
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1

بازدیدها: 12