روانشناس و رواندرمانگر

دکتر مهدی ربیعی، روانشناس و رواندرمانگر در حوزه مشکلات فردی هستند. ایشان دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی کشور و عضو هیأت علمی گروه روانشناسی بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله می‌باشند.

رزومه علمی دکتر مهدی ربیعی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

انتخاب به عنوان دانشجوی استعدادهای درخشان در سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

دبیر علمی بیش از ۵ همایش ملی

انتشار بیش از 60 مقاله علمی و پژوهشی

روانشناسی رهیابوبلاگ شخصی دکتر مهدی ربیعی

آیدی تلگرام دکتر ربیعی

آثار و تالیفات

اختلال وسواس / اجباری و اختلالات مرتبط با آن: رویکردهای نوین در سبب‌شناسی و درمان
ناشر : دانژه
سال نشر : 1393

این کتاب، تاریخچه، سبب‌شناسی، تشخیص و درمان اختلال وسواس- اجباری و شکل‌های متنوع آن را موردبررسی قرار می‌دهد. اختلال وسواس احتکار، بدشکلی بدن، وسواس موکنی و علائم پاتولوژیک ناشی از پوست‌کنی، شکل‌های دیگر وسواس است، که به‌طور علمی و با ذکر موارد واقعی شرح داده می‌شود. مطالب این اثر با توجه به جدیدترین دست‌آوردهای علمی و پژوهشی تدوین‌شده و اثربخشی رویکردهای درمانی مختلف را با دقت روشن می‌کند. این کتاب برای روانشناسان، مشاوران و متخصصان حوزه سلامت مناسب است.

مؤلفان: مهدی ربیعی، کاظم خرم‌دل

نوبت چاپ: اول

تعداد صفحات: 208

قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

تشخیص و درمان اختلال بدریخت انگاری بدن(بدشکلی بدن)
ناشر : ارجمند
سال نشر : 1394

 

اختلال بدشکلی بدن، یک اختلال نسبتاً شایع و ناشناخته برای مردم عادی و چه برای متخصصان بهداشت روانی می‌باشد، افراد بسیاری وجود دارند که مبتلا به این اختلال بوده و به جای درمان‏ روانشناختی، زیرتیغ‏ جراحی‌های زیبایی قرار می‌گیرند. ماهیت نسبتاً ناشناخته اختلال بدشکلی بدن، تصویربالینی چند بعدی از این اختلال را نشان می‌دهد و ماهیت و درمان آن را با پیچیدگی‌هایی روبرو می‌کند. این کتاب حاصل مطالعه متون مربوط به اختلال بدشکلی بدن و تحقیقات چندین ساله و کار کلینیکی مؤلفان با بیماران مبتلا به اختلال بدشکلی بدن می‌باشد. و سعی شده علاوه بر شرح اختلال و ریشه ‏های آن رویکردهای درمانی نیز به تفصیل شرح داده شود.

موضوع اصلی: روان‌شناسی    
موضوع فرعی: روان‌شناسی مرضی    
نویسنده: دکتر مهدی ربیعی

نوبت چاپ: دوم   
قطع کتاب: رقعی    
جلد کتاب:  شومیز    
تعداد صفحه: 208 صفحه

دانلود چکیده ای از کتاب و خرید
توصیف و درمان وسواس موکنی
ناشر : ارجمند
سال نشر : 1395

اختلال وسواس مو کنی عبارت است از کندن مکرر و اجباری موها که می‌تواند منجر به از دست دادن مقدار قابل‌توجهی از مو شود و اختلال بارزی در عملکرد فرد ایجاد کند. ادبیات پژوهش‌های بالینی در حیطه سبب‌شناسی و درمان اختلال وسواس مو کنی، تصویر بالینی پیچیده و چندبعدی را از این اختلال ترسیم کرده است. این کتاب نخستین تلاش علمی و مدون در کشور است که با توجه به آخرین اصلاحات DSM-5 و جدیدترین مباحث و پژوهش‌ها در این حیطه، توصیفی به نسبت جامع از اختلال وسواس مو کنی و درمان آن ارائه داده است.

موضوع اصلی: روان‌درمانی و مشاوره
موضوع فرعی: روان‌درمانی وسواس
نویسنده: دکتر مهدی ربیعی، فاطمه قاسمی
نوبت چاپ: اول
سال انتشار:  1395
قطع کتاب: رقعی
جلد کتاب: شومیز
تعداد صفحه: 136 صفحه

دانلود چکیده ای از کتاب و خرید

    انتخاب روز موردنظر

    بازدیدها: 318