روانشناس و رواندرمانگر
دکتر حمید شمسی پور فارغ‌التحصیل دکتری روانشناسی سلامت از دانشگاه تهران هستند و با شماره نظام روانشناسی 5780 در حوزه مشاوره و رواندرمانی در زمینه مشکلات فردی و زوج، مشغول به فعالیت می باشند.
 • دکتری تخصصی (Ph.D.) روان‌شناسی سلامت دانشگاه تهران (1392).
 • کارشناسی ارشد روان‌شناسی دانشگاه تهران (1383).
 • کارشناسی روان‌شناسی بالينی دانشگاه تبریز (1379).
    افتخارات/ جوایز علمی دکتر حمید شمسی پور:
 • کسب رتبه نخست در میان داوطلبان ورود به دوره دکترای تخصصی روان شناسی سلامت دانشگاه تهران در سال 1387.
 • کسب رتبه «کتاب شايسته تقدير» برای ترجمه کتاب آسیب شناسی روانی در شانزدهمين دوره كتاب سال دانشجويي در سال 1388.
 • کسب رتبه «کتاب برگزیده» برای ترجمه کتاب روان‌شناسی اجتماعی در بیست و یکمين دوره كتاب سال دانشجويي در سال 1393.
 • برنده جایزه علمی دکتر کاردان در سال 1393 برای نگارش رساله دوره دکترا با عنوان «طراحی و آزمون مدل روابط عوامل روان‌شناختی و اجتماعی-اقتصادی با سندرم متابولیک در میان خانواده‌های بیماران مبتلا به دیابت نوع دو».
ناشر : ارجمند
سال نشر : 1391

 

نویسنده: آن کرینگ، شری جانسون، جرالد دیویسون، جان نیل

مترجم: دکتر حمید شمسی‌پور، سعید صباغی‌پور

آسیب شناسی روانی

انتشارات ارجمندناشر : ارجمند

سال نشر : 1398

آسیب‌شناسی روانی ویراست سیزدهم (جلد 2)
علم و درمان اختلال‌های روان‌شناختی

نویسنده: آن کرینگ، شری جانسون، جرالد دیویسون، جان نیل

مترجم: دکتر حمید شمسی‌پور، محسن کچویی

آسیب شناسی روانی

ناشر : جوانه رشد

سال نشر : 1389

اگر بر خشم خود مسلط نباشید، اسیر آن میشوید شما به ایجاد رابطة جدیدی با هیجانهایتان نیاز دارید، رابطه ای که در آن شما بر آنها مسلط باشید نه آنها بر شما، شش مرحله برای کمک به شما در کنترل موثرتر خشمتان عبارت اند از: به چالش کشیدن و تغییر نگرشها، کنترل ترس، روبه رو شدن با «حیوان» درون، پرداختن به خشم حل نشده، چگونگی ابراز احساسات به شکل مناسب و ماهرانه، و یافتن مسیرهای مثبت و سازنده برای نیروی خشم. نگارنده در این کتاب دربارة درک و شناخت بیشتر خشم؛ خشم و جسم انسان، ذهن و رفتار آدمی؛ الگوهای فردی خشم؛ کنترل خشم خود؛ مقابله و برخورد با خشم دیگران؛ مواجهه با طغیان خشم؛ مقابله با خشم مزمن یا سرکوب شدة دیگران؛ در مواجهه با خشونت؛ و راهبردهای پیشگیری، مطالبی ارائه میکند.اگر بر خشم خود مسلط نباشید، اسیر آن میشوید شما به ایجاد رابطة جدیدی با هیجانهایتان نیاز دارید، رابطه ای که در آن شما بر آنها مسلط باشید نه آنها بر شما، شش مرحله برای کمک به شما در کنترل موثرتر خشمتان عبارت اند از: به چالش کشیدن و تغییر نگرشها، کنترل ترس، روبه رو شدن با «حیوان» درون، پرداختن به خشم حلنشده، چگونگی ابراز احساسات به شکل مناسب و ماهرانه، و یافتن مسیرهای مثبت و سازنده برای نیروی خشم. نگارنده در این کتاب دربارة درک و شناخت بیشتر خشم؛ خشم و جسم انسان، ذهن و رفتار آدمی؛ الگوهای فردی خشم؛ کنترل خشم خود؛ مقابله و برخورد با خشم دیگران؛ مواجهه با طغیان خشم؛ مقابله با خشم مزمن یا سرکوب شدة دیگران؛ در مواجهه با خشونت؛ و راهبردهای پیشگیری، مطالبی ارائه میکند.

مؤلف:

 گیل لیندن‌فیلد

ناشر: جوانه رشد

مترجم:

 حمید شمسی‌پور

زبان: فارسی

رده‌بندی دیویی: 152.37

سال چاپ: 1389

نوبت چاپ: 1

تیراژ: 3000 نسخه

تعداد صفحات: 264

قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

شابک: 9789647475716

کد کتاب در گیسوم: 1660375

ناشر : ارجمند
سال نشر : 1393

 

مؤلفان:

 دیوید مایرز، مجید صفاری‌نیا

ناشر: کتاب ارجمند

مترجمان:

 فاطمه قاسم‌بروجردی، مهدی‌رضا سرافراز، شقایق زهرایی، حمید شمسی‌پور

زبان: فارسی

رده‌بندی دیویی: 302

سال چاپ: 1393

تیراژ: 1650 نسخه

تعداد صفحات: 544

قطع و نوع جلد: وزیری (شومیز)

شابک: 9786002003140

 

ویژه دانشجویان و متخصصان روانشناسی

ناشر : رشد
سال نشر : 1389

کویم مک کینزی، حمید شمسی پور (مترجم)

ناشر: رشد
تاریخ نشر: 08 خرداد، 1389
تعداد صفحه: 152
شابک: 978-964-2802-37-1
قطع کتاب: رقعی
نوع جلد: شومیز
وزن: 180 گرم

ویژه دانشجویان و متخصصان روانشناسی

ناشر : رسا
سال نشر : 1395

 

»مردمان بسیاری در سراسر دنیا عمیق‏ترین سپاسگزاری‏ها را بدهکار دکتر لیبرمن هستند. فنون او ساده و بی‏نهایت مؤثرند و وظیفه یاری‏رسانی به کودکان را برای ما بسیار آسان‏تر کرده‏اند.« سیمون اسپنس، بنیان‏گذار مؤسسه اسپنس »کتاب بی‏نظیر دکتر لیبرمن، فنونی ساده و مختصر… »و« راهکارهایی سودمند ارائه می‏کند که ریشه در روان‏شناسی بنیادی بشر دارند و پژوهش‏های بی‏شماری از آنها حمایت می‏کنند.« هفته‏نامه پابلیشرز »آیا هیچ‏وقت آرزو داشته‏اید موافقت دیگران را با دیدگاه‏تان، صرف‏نظر از این که چقدر احمقانه است، جلب کنید؟ اکنون، با این »ابزارهای« قانع‏سازی موفق، می‏توانید به آن هدف برسید.« Self magazine »این پژوهش‏گر و نویسنده پیشگام در حوزه رفتار بشر، پدیده‏ای بسیار پرفروش و خواندنی ارائه کرده است که قواعد را تغییر می‏دهد. شگردهای استقبال شده دکتر لیبرمن، با بهره‏گیری از آخرین پیشرفت‏های حوزه رفتار بشر، به‏طور گام‏به‏گام به شما نشان می‏دهند که چگونه در هر موقعیتی به برتری آشکار دست یابید. وقتی شروع به استفاده از این روش‏ها کنید، خواهید دید که درهای تازه‏ای به روی‏تان گشوده می‏شود و درک بهتری از ویژگی‏های شخصی و توانمندی‏های‏تان به دست می‏آورید. و این خودپنداره نوسازی شده می‏تواند کمک‏تان کند تا آینده خود را به هر شکلی که خودتان می‏خواهید، در آورید. شما به جای اینکه قربانی موج‏ها و جریان‏ها باشید، قادر خواید بود هدایت سرنوشت‏تان را در دست بگیرید و امتیاز کامل بزرگترین موهبت زندگی را از آنِ خود کنید: اراده آزاد.

 

مولف: دکتر دیوید جی لیبرمن

مترجم: حمید شمسی پور

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

تعداد صفحه: 264

نوبت چاپ: 4

شابک: 9643176355

تیراژ: 2200

سال چاپ: 1395

 
ناشر : رسا
سال نشر : 1386

دنیای امروزی می‌تواند بسیار متغیر و غیرقابل پیش‌بینی باشد، و نه تنها در سطح جهانی، بلکه در زندگی روزمره نیز، چنین است. در دنیای کسب و کار، آن‌هایی که پس از اتمام تعدیل نیروهای اخیر، هنوز شاغل‌اند، ساعت‌های بیش‌تری کار می‌کنند. رقابت، واکنش سریع به فرصت‌ها، تغییر، مخاطره‌پذیری، کار بیش‌تر با درآمد کم‌تر و فشارهای اقتصادی، مهم‌ترین مسائل دنیای امروز هستند. تعجبی ندارد که در این زمانه، اشخاص و موقعیت‌های بسیاری می‌توانند دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند، از جمله: همکار عقل کل، رئیس بسیار خرده‌گیر، همسر سرد، خویشاوند بدبین و… نگارنده در کتاب حاضر، روش‌های واقع‌بینانه‌ای را برای بازداشتن مردم و موقعیت‌ها از فشار دادن دکمه‌های اعصاب‌مان در اختیار ما قرار می‌دهد. وی به مطالبی در زمینه‌ی باورهای احمقانه‌ای که با داشتن آن‌ها به دیگران اجازه دهیم که دکمه‌های‌مان را فشار دهند. ترجیح‌های واقع‌بینانه، تغییر تفکرات نامعقول، فرزندپروری و… اشاره کرده است.

مؤلفان: آلبرت آلیس، لانگ آرتور

ناشر: رسا

مترجم: حمید شمسی‌پور

سال چاپ: 1386

نوبت چاپ: 1

تیراژ: 2200 نسخه

تعداد صفحات: 280

قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

شابک: 9789643176693

 

ناشر : نسل نواندیش
سال نشر : 1397

مؤلف: فریدون باتمانقلیج

ناشر: نسل نواندیش

مترجمان: حمید شمسی‌پور، حمیده جعفریزدی

ویراستار: حمیده رستمی

سال چاپ: 1397

نوبت چاپ: 3

تیراژ: 500 نسخه

تعداد صفحات: 336

قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)

شابک 10 رقمی: 9642363682

شابک 13 رقمی: 9789642363681

ویژه علاقه مندان به روانشناسی

ناشر : رشد
سال نشر : 1384

این اثر در یک مقدمه، نوزده فصل و یک نتیجه در سه بخش تنظیم شده است. بخش اول شامل معرفی مهارت‌های عمومی تدریس است که از آن جمله می‌توان به آموزش مستقیم، تدریس تعاملی، مرور و تمرین، مدیریت کلاس درس، مدیریت رفتار، جو کلاس، استفاده‌ی موثر از مشق و مهارت‌های تفکر عالی و حل مساله‌ اشاره کرد. در بخش دوم، تدریس مهارت‌های خاص و آموزش دانش‌آموزان دارای نیاز خاص در شش زمینه شامل رشد مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان، افزایش عزت نفس دانش‌آموزان، آموزش دانش‌آموزان دارای نیازهای آموزشی خاص، آموزش دانش‌آموزان سرآمد، تدریس در سال‌های نخست و در نظر گرفتن تفاوت‌های فردی، بررسی گردیده است. بخش سوم نیز به بحث درباره‌ی موضوعاتی چون سواد، ریاضیات، مهارت‌های فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات، ارزیابی و رشد حرفه‌ای و مشاهده‌ی فعالیت‌های کلاس درس همکاران، اختصاص یافته است.

مؤلفان: دانیل مویس، دیوید رینولدز

ناشر: رشد

مترجمان: محمدعلی بشارت، حمید شمسی‌پور

سال چاپ: 1384

تیراژ: 3000 نسخه

تعداد صفحات: 320

قطع و نوع جلد: وزیری (شومیز)

شابک 10 رقمی: 9647537824

شابک 13 رقمی: 9789647537827

  انتخاب روز موردنظر

  بازدیدها: 36