آگاهی‌های جنسی در قاب هنر هفتم - مرکز مشاوره رهیاب

آگاهی‌های جنسی در قاب هنر هفتم

پیشنهاد از طریق پیامک

رودخانه میستیک (Mystic River)
کارگردان: کلینت ایستوود
بازیگران: شان پن، تیم رابینز، کوین بیکن
سال اکران: ۲۰۰۴

 

رودخانه میستیک (Mystic River) کارگردان: کلینت ایستوود بازیگران: شان پن، تیم رابینز، کوین بیکن

فیلم از سکانس سه پسربچه که در یکی از خیابان‌های آمریکا مشغول بازی در خیابان و حک کردن نامشان روی یک بلوک بتونی خیس هستند آغاز می‌شود که ناگهان دیو بویل به دست کودک‌دزدانی ربوده می‌شود و سه روز متوالی مورد تجاوز جنسی این دو مرد قرار می‌گیرد و داستان به ۲۵ سال بعد سفر می‌کند که در آن دیو به شخصی منزوی و جیمی‌مارکوم به انسانی شرور تبدیل شده و شون دوین در اداره پلیس خدمت می‌کند.

در یک اتفاق ناگهانی، دختر جیمی ‌به ‌شکل تصادفی و نامفهومی‌ کشته می‌شود و شون، که در اینجا یک پلیس است، سعی در به دام انداختن قاتل می‌کند. پس از پیگیری اشتباه پلیس که ناشی از بی‌رحمی‌ جامعه بر فردی منفعل است و به‌خصوص سوءظن ناآگاهانه و اشتباه همسر دیو به او و معرفی او به‌عنوان قاتل به جیمی‌مارکوم و ناتوانی دیو در تبرئه خود، دیو به‌عنوان قاتل معرفی می‌شود و جیمی‌ او را به قتل می‌رساند و او را در «رودخانه میستیک» رها می‌کند. فردای آن روز پلیس و جیمی‌ متوجه می‌شوند که دیو قاتل نبوده‌ است.

 

 

گرانبها (Precious)

کارگردان: لی دنیلز

بازیگران: گابوری سیدیب، ماریا کری، پائولا پاتون

سال اکران: ۲۰۰۹

این دختر در زندگی سخت و دشوار خود چیزی جز تعرض، بی‌احترامی، ناسزا و نفرت را تجربه نکرده است. پرشس که ۱۶ سال بیشتر ندارد، حتی نمی‌تواند روی مادر خود که زنی به شدت فحاش و نامهربان است، حساب کند. پرشس در واکنش به سختی‌های زندگی، به دنیای تخیل پناهنده می‌شود؛ دنیای ویدئوکلیپ‌های موسیقی و فیلم‌های سینمایی. او در این دنیای مجازی در محور و کانون توجه قرار دارد و از طعم احترام و مهربانی برخوردار می‌شود. در ادامه ماجرا، بلورین، معلم مدرسه پرشس، پی به مشکلات پرشس می‌برد و وی را دعوت به شرکت در کلاس‌های آموزشی فوق برنامه می‌کند. پرشس با شرکت در این کلاس‌ها و نوشتن احساسات و درونیات خویش بر روی کاغذ بارقه‌ای از امید را شناسایی می‌کند.

 

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

کارگردان: رخشان بنی اعتماد
بازیگران: طناز طباطبایی، شهاب حسینی، مریلا زارعی
سال اکران: ۱۳۹۲

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند با بازیگران: طناز طباطبایی، شهاب حسینی، مریلا زارعی

 

 

بی‌توجهی و سهل‌انگاری پدر و مادر شیرین هشت ساله، واقعه‌ای را برای او رقم می‌زند که زخمش سال‌ها بر روح او باقی می‌ماند و همه زندگی‌اش را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. آنچه این زخم را عمیق‌تر می‌کند و واقعه را به فاجعه ختم می‌سازد، این است که دخترک هیچ‌کس را نمی‌یابد تا دردش را با او در میان بگذارد. شیرین دو بار تا آستانه ازدواج پیش می‌رود اما ازدواجش به هم می‌خورد.

او در سومین تجربه‌اش دچار بحران می‌شود. داستان فیلم برای نخستین بار در تاریخ سینمای ایران به طور عمیق تعرض به کودکان و تبعات آن را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد؛ اتفاقی که اغلب خانواده‌ها سعی در نادیده گرفتن و پنهان کردن آن دارند و از عوارض زیان‌بار آن غافل‌اند.

 

خفتگان (Sleepers)
کارگردان: بری لوینسون
بازیگران: رابرت دنیرو، کوین بیکن، داستین‌هافمن، برد پیت
سال اکران: ۱۹۹۶

خفتگان (Sleepers) کارگردان: بری لوینسون بازیگران: رابرت دنیرو، کوین بیکن، داستین‌هافمن، برد پیت

لورنزو، مایکل، جان و تامی ‌چهار دوست نوجوان هستند که به‌طور اتفاقی باعث مرگ یک نفر شده‌اند و به همین خاطر به دارالتأدیب فرستاده می‌شوند. در آنجا آنان توسط نگهبانان مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرار می‌گیرند، اما رازشان را تا دوره بزرگسالی برای کسی فاش نمی‌کنند. در زمان حال، مایکل در دادستانی ناحیه به موقعیت شغلی خوبی رسیده و جان و تامی ‌یک دار و دسته ایرلندی به نام «وستیز» را پایه‌گذاری کرده‌اند.

یک‌روز که نوکز با جان و تامی‌ روبه‌رو می‌شود، آنان با خونسردی او را می‌کشند و در محاکمه‌ای حاضر می‌شوند که یک وکیل معتاد (هافمن) از آنان دفاع می‌کند. مایکل و لورنزو که اکنون یک خبرنگار نیویورکی است، با همراهی دوست دوران کودکی‌شان، کارول و یک کشیش محلی به نام بابی تلاش می‌کنند دوستشان را آزاد کنند و تصمیم می‌گیرند از نگهبانان خاطی آن زمان، اگر کسی باقی‌مانده او را هم به‌سزای اعمالش برسانند.

منبع: مرکز مشاوره رهیاب

بازدیدها: 6

مطالب بیشتر

مقابله با اعتیاد

مقابله با اعتیاد

تغییرات زندگی فرزندتان در حال آشکار شدن است. نمراتش افت کرده، حالش بد است، با دوستانش صحبت نمی کند و دیگر حاضر به تمرین و

اشتراک بذارید

لینکدین
واتس اپ

مشاوره تلفنی ( از شماره ثابت )
۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۴– ۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۵

مشاوره روانشناسی 15 دقیقه ای

قیمت: 45.000 تومان

برای رزرو نوبت کلیک کنید

رزرو کن

مشاوره روانشناسی 45 دقیقه ای

قیمت: 105.000 تومان

برای رزرو نوبت کلیک کنید

رزرو کن

مشاوره روانشناسی 30 دقیقه ای

قیمت: 70.000 تومان

برای رزرو نوبت کلیک کنید

رزرو کن

مشاوره روانشناسی یک ساعتی

قیمت: 140.000 تومان

برای رزرو نوبت کلیک کنید

رزرو کن
مشاوره آنلاین (تصویری، صوتی و متنی) با بهترین روانشناسان

تا 30درصد تخفیف

میخای قبل از اینکه سایت رهیاب را ترک کنید از تخفیفات بسته های تلفنی ما باخبر بشین؟

بزرگترین مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج و خانواده
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin